Nacionalni program ZUBNA PUTOVNICA
5. lipnja 2019.
Postupanje sa potencijalno bolesnom djecom
30. kolovoza 2019.

ZAŠTITIMO SE OD VRUĆINA

Ono što je na prvom mjestu kada govorimo o zaštiti od vrućina je pravilna hidracija organizma. Potrebno je piti NEGAZIRANU vodu, te IZBJEGAVATI napitke bez šećera kako bi se izbjegla još jača dehidracija. Preporučeno je piti limunadu ili razrijeđeni sok iz voća. NEMOJTE ČEKATI OSJEĆAJ ŽEĐI DA BISTE POVEĆALI UNOS TEKUĆINE!   

       

Izbjegavajte boravak na direktnom suncu u razdoblju od 10 – 17 h, te se tuširajte ili kupajte u mlakoj vodi. Djeci, kako biste ih rashladili, možete mokre ručnike stavljati na noge i ruke. Oblačite široku svijetlu odjeću od prirodnih materijala kako bi koža mogla disati, a ono najvažnije je da nosite šešir širokog oboda ili kapu.   

      

Prostor u kojem živite rashladite. Idealno bi bilo sobnu temperaturu održavati ispod 32◦C danju, a 24◦C noću. Temperatura na klima uređaju ne bi trebala biti niža od 7◦C od vanjske temperature. Iskoristite hladni noćni zrak kako bi rashladili svoj dom, na način da tijekom noći otvorite sve prozore ili podignete rolete.

lepeza - vrucine 2018 - priprema
lepeza - vrucine 2018 - priprema

zastita-od-vrucina

NEMOJTE ČEKATI OSJEĆAJ ŽEĐI DA BISTE POVEĆALI UNOS TEKUĆINE!

Pripremila: Magdalena Despetović, zdravstvena voditeljica