ZAŠTITIMO SE OD VRUĆINA
26. lipnja 2019.
POTVRDA O OBAVLJENOM ZDRAVSTVENOM PREGLEDU PREDŠKOLSKOG DJETETA
23. rujna 2019.

Pravila za postupanje sa potencijalno bolesnom djecom

Kako bi djeca u Dječjem vrtiću Ploče bila maksimalno zaštićena od zaraznih bolesti i zdrava, provodimo niz pravila za postupanje sa potencijalno bolesnom djecom. Lijepo Vas molim, da navedena pravila pročitate, te postupate u skladu sa istima, kako bi zajedničkim snagama spriječili širenje zaraznih bolesti, te kako bi izbjegli pogoršanje stanja bolesti djeteta u DV Ploče.

 1. Ako je Vaše dijete bolesno ili ako pokazuje jedan ili više dolje navedenih znakova, trebalo bi ostati kod kuće:
  • povišena tjelesna temperatura
  • neuobičajene mrlje i kožni osipi (ne računajući pelenski osip)
  • proljev
  • povraćanje
  • jak kašalj od kojeg se dijete zacrveni
  • otežano ili ubrzano disanje
  • neuobičajeni urin/stolica
  • ukočenost vrata
  • upaljeno grlo
  • poteškoće pri gutanju
 •  Dijete koje dođe u DV Ploče s jednim od gore navedenih simptoma NEĆEMO biti u mogućnosti primiti.
 •  Ukoliko je dijete na terapiji ANTIBIOTICIMA, također Vas molimo da ga NE DOVODITE u dječji vrtić.
 •  Ukoliko Vaše dijete OSTANE KOD KUĆE uslijed određene bolesti, molimo vas da nas obavijestite tako da nazovete djetetovu odgajateljicu ili zdravstvenu voditeljicu.
 •  Djecu koja se razbole u DV Ploče odvojit ćemo od zdrave djece , te obavijestiti roditelje kako bi što prije mogli doći po svoje dijete.
 • Lijekovi, vitamini ili posebna prehrana NEĆE se davati djeci bez propisanih uputa, koje je potpisao i faksimilom potvrdio pedijatar djeteta.
 • Kod sumnje na nutritivnu alergiju OBAVEZNO je donijeti nalaz pedijatra u kojem piše na koje alergene postoji sumnja.
 • Za djecu koja su ZBOG BOLESTI izbivala iz DV Ploče, potrebno je dostaviti 'POTVRDU O OBAVLJENOM ZDRAVSTVENOM PREGLEDU PREDŠKOLSKOG DJETETA' koja je propisana 'Programom zdravstvene zaštite djece, higijene i pravilne prehrane u dječjim vrtićima', a ne ispričnice u tipu ''školskih ispričnica''.
 •  'Potvrde o obavljenom zdravstvenom pregledu predškolskog djeteta' moraju sadržavati IME I PREZIME djeteta, DATUM ROĐENJA, PERIOD (DATUM OD-DO) IZOSTANKA, te MKB (dijagnozu bolesti zbog koje dijete nije pohađalo vrtić). Nepotpune potvrde NEĆEMO biti u mogućnosti primiti.
 •  Djeca koja su izbivala iz DV Ploče zbog nekog drugog razloga u trajanju duljem od 60 dana, trebaju ponoviti cijeli liječnički pregled ili dio pregleda ovisno o razlogu izostanka, te dostaviti 'Potvrdu o obavljenom zdravstvenom pregledu predškolskog djeteta.
 • Kako bi djeca u Dječjem vrtiću Ploče bila maksimalno zaštićena od zaraznih bolesti i zdrava, provodimo niz pravila za postupanje sa potencijalno bolesnom djecom.

  Pripremila: Magdalena Despetović, zdravstvena voditeljica