Tjelesne aktivnosti u periodu od 18.5.2020. do 22.5.2020.

Program za djecu s poteškoćama – aktivnosti u periodu od 18.5.2020. do 22.5.2020.
18. svibnja 2020.
Informatika – aktivnosti u periodu od 18.5.2020. do 22.5.2020.
18. svibnja 2020.

18.5.2020. do 22.5.2020.


Dragi roditelji,

u nastavku Vam dostavljamo materijale za period od 18.5.2020. do 22.5.2020. godine koje su pripremila odgojiteljica Anita Dominiković uz podršku pedagoginje Olivere Medak i psihologinje Edite Mucić Šutić. Odgojiteljica Anita Dominiković angažirana je na EU projektu naziva “Dječji vrtić Ploče djeci i roditeljima”, oznake UP.02.2.2.08.0040, prema pravilima trajnog Poziva na dostavu projektnih prijedloga UP.02.2.2.08. “Unaprjeđenje usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog sustava i obrazovanja”., iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju 2014.-2020.

Ovo su samo prijedlozi što u ovoj izvanrednoj situaciji pandemije Covid-19 možete svakodnevno raditi s djecom u svojim domovima i pri tom se dobro zabaviti.


Tjelesne aktivnosti od 18. do 22. svibnja 2020

Draga djeco i roditelji!

Nadamo se da vam se svidjela priča o nastanku Olimpijskih igara, da ste se zabavili dok ste izvodili vježbe i igre koje smo vam predložili. U nastavku vam šaljemo prijedlog tjelesnih aktivnosti za slijedeći tjedan. Imajte na umu da tjelesne aktivnosti utječu na prevenciju brojnih kroničnih oboljenja kardiovaskularnog, dišnog, metaboličkog sustava i sustava za kretanje.

Ovaj tjedan naš prijedlog je da poslušate priču iz sportske lektire o atletici „Makata Taka Hela“ :

https://www.youtube.com/watch?v=GP7m1MnQCGU

 

PRIRODNI OBLICI KRETANJA SA ZADATCIMA

Dijete  trči u krug. Na naš znak odradi zadatak (skok u mjestu, dizanje na prste, okret oko svoje osi, podizanje ruku).

RAZGIBAVANJE

„Tik-tak“ U laganom raskoračnom stavu rukama uz tijelo pomičemo glavu u jednu pa u drugu stranu .

Jednu ruku stavimo na bok, a drugu ruku podignemo iznad glave, spuštamo je i diramo suprotno uho. Vježbu izvoditi naizmjenično s obje ruke.

Ruke podignemo iznad glave, noge u raskoraku i radimo otklone u stranu.

Ruke stavimo ravno naprijed, noge su u laganom raskoraku, leđa ravno, izvodimo čučanj.

Vježbe možemo ponavljati nekoliko puta i pritom imenovati lijevo-desno.

PRENOŠENJE PREDMETA

Za ovu igru potrebno je nekoliko predmeta za prenošenje (mogu biti sitnije igračke), nekoliko predmeta za prepreke (prazne plastične boce,veće igračke) ili neka dijete trči oko stola i razmaknutih stolica.

Dijete treba prenijeti predmete s jednog mjesta na drugo.

IGRA OPUŠTANJA – navođenje dijelova tijela te „bojanje“

Nakon što navedemo dio tijela, određenu boju, te ih „bojanjem“ masiramo, djeca ponavljaju radnju tj.  pokazuju ih i lagano masiranjem „bojaju“ različitim bojama.