Dani kruha
25. listopada 2015.
Pričaonica
10. studenoga 2015.

Mjesec hrvatske knjige


03.11. 2015.

To je manifestacija koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro.

Opća skupština UN-a proglasila je 2015. godinu "Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologije zasnovane na svjetlu" pa u skladu s tim provode se programi diljem gradskih knjižnica.

Predškolci vrtića posjetili su gradsku knjižnicu u Pločama gdje su od ravnatelja knjižnice Jurice Karamatića dobili informacije kako se postaje član knjižnice, kako se knjige čuvaju, kako se posuđuju i vraćaju, zašto se plaća zakasnina ....

Nakon što smo pregledali dugačke police prepune knjiga, skrasili smo se na Dječjem odjelu, gdje nam je naša stara prijateljica i uvijek spremna učiteljica Gordana Vuletić ispričala još jednom prekrasnu bajku. Uvijek je rado slušamo i ovom prilikom još jednom joj se zahvaljujemo na vremenu koje nam je posvetila.


Hvala barba Jurici, biti ćemo vjerni prijatelji knjige u danima koji su pred nama.


03.11. 2015.