Solidarnost na djelu
15. listopada 2013.
Dani kruha
25. listopada 2013.

Karius i Baktus


18.10.2013.

U petak, 18.10.2013. godine ugostili smo u našem vrtiću dječje lutkarsko kazalište Mala scena HNK iz Moastara, koji su za djecu iz centralnog i naših područnih vrtića Komina, Rogotina i Staševice održali predstavu "KARIUS I BAKTUS", osmišljenu po tekstu norveškog autora Thorbjorna Engera. U Norveškoj je to kultna knjiga dječje literature koja je uvelike utjecala na razinu zdravstvenog odnosa najmlađih prema higijeni usta.

To je priča o malom Marku koji zbog neredovitog čišćenje zuba ima problema.Marko obožava slatkiše, ali preskače čišćenje zuba pa mu se u ustima stvore mala stvorenja, Karius i Baktus, koja izazivaju zubobolju. Dolazi zubar sa svojom "aparaturom" i u veselom naganjanju rješava problem.

Scena, kostimi, lutke i rekviziti izrađeni su u kazališnoj radionici, a pružili su djeci vrhunski doživljaj razigranog i razumljivog teksta, uz izvrsne, pjevne muzičke efekte koji su za djecu bili lako pamtljivi.

Cijeli tekst prožet je notom humora i izazivao je valove smijeha, kako djece, tako i roditelja.

18.10.2013.