Aktivnosti za darovite – srpanj, 2020.

Aktivnosti za darovite – lipanj, 2020.
15. srpnja 2020.
Dramsko-scenski program – aktivnosti u srpnju
29. srpnja 2020.

srpanj, 2020.


Ljeto u DV Ploče ispunili smo nastavkom kvizaških aktivnosti. Kako se u DV Ploče provodi i Glazbeni program, pedagoginja Olivera i psihologinja Edita su objedinile njihov rad s poticanjem potencijalne darovitosti te djeci ponudile Glazbeni kviz. U kvizu je trebalo pogoditi instrument, prepoznati koji instrument svira, riješiti zagonetke, rebuse… Djeca su prepoznala „gajbe“, rokersku gitaru (električnu), mnogi su od mandoline mislili da je ukulele. Kao i obično, neki su se malo ljutili, ali na kraju smo svi nešto novo naučili.
Djeca su se iskazala i u likovnoj darovitosti.
Na pitanje odgojiteljica Nade i Danijele čemu služe brodovi M.K.(6 godina) odgovara:

M.K.:
“Da prevoze teret, aute i ljude na piknik na otok.“
Odgojitelj:
„Što pokreće brod?“
M.K.:
„Motor na ulje, vjetar, jedra i veslanje.“
Odgojitelj:
„Gdje sve brodovi plove?“
M.K.:
„Po moru, jezeru i rijeci.“
Koristili smo i Lego educational setove za razvoj istraživačkih sposobnosti kod djece, planiranje i provođenje jednostavnih istraživanja, predlaganje različitih rješenja i njihovu primjenu. Djeca su izrađivala 2D i 3D modele, redizajnirali, testirali i vrednovali svoje uratke.Iako se s ljetom smanjio i broj djece u našem vrtiću, mi nastavljamo vrijedno raditi s našim „bistrićima“.