Informatika – aktivnosti

Glazbeni program – aktivnosti u periodu prosinac- ožujak
28. veljače 2020.
Aktivnosti za period od 4.5.2020. do 8.5.2020. – za darovite
7. svibnja 2020.

prosinac 2019. do ožujka 2020.


prosinac


Provođenje Programa informatike započelo je igranjem raznih igara kako bi djeca usvojila razna pravila ponašanja pri korištenju materijala za igru, pravila određenih igara te da bi se međusobno upoznali i uočili koje igre su im zanimljive. Tako se dio skupine mogao zabaviti s njima dok se sa dijelom skupine radi na složenijim zadatcima uz upotrebu setova za eksperimente, preklopnog računala i tableta.siječanj


Bilo je tu dobacivanja mekom loptom i izgovaranja svog imena, životinje, nekad smo igrali igru Na slovo , na slovo, i sl.


 


veljača


Učili smo biti strpljivi, čekati red, poštovati pravila igre kao i uočavati i prihvaćati različitosti. Razvijali smo samopouzdanje nakon uspješno obavljenih zadataka, razvijalii temelje timskog rada, logičkog i objektivnog razmišljanja, te poticali kreativnost i inovativnost u izvršenju pojedinih zadataka. Jedan od važnih zadataka bio je pronalaziti drugačija i bolja rješenja.ožujak


Knjiga „Kad se zanemare internetska pravila“ poslužila je kao uvod u upotrebu računala i tableta. Djeca su komentirala knjigu iznoseći neke svoje situacije iz života. Pokušala sam ih upozoriti koliko je opasno davati svoje podatke, jer ne znamo tko je s druge strane računala, te ih uputiti u to da se uvijek za pomoć trebaju obratiti svojim roditeljima.