Dan solidarnosti
15. listopada 2014.
Vidi i klikni
16. listopada 2014.

Svjetski dan pješačenja


15.10.2014.

Djeca predškolske dobi senzomotorička su bića, što znači da im je za razvoj najvažnije pružiti iskustva motoričkog razvoja - trčanje, skakanje, penjanje, padanje, ustajanje... Sva ova iskustva potiču razvoj mozga, odnosno, potiču "rast pameti", kako to djeca simpatično nazivaju.


Vrijeme u kojem živimo statično je, aktivne igre predškolske djece u većem dijelu dana zamijenjene su sjedenjem ispred računala ili televizora.

Problem nedostatnog kretanja podudara se sa zaostajanjem u jezičnom razvoju, a ako je oštećen razvoj senzomotorike, prekinut je i razvoj inteligencije i ometano je učenje.

Već u najranijoj predškolskoj dobi u vrtiću se nastoji usaditi potreba za vježbanjem i kretanjem, pa su tako skupina "Bubamare", odgojiteljica Snježane Merdžan i Zagorke Radonić - Burić, Svjetski dan pješačenja obilježili aktivnošću "Kretanje hrani dječji mozak", brzom šetnjom kroz grad i natjecateljskim igrama na Močvari.


15.10.2014.