Program ranog učenja engleskog jezika – aktivnosti u listopadu

Program ranog učenja engleskog jezika – aktivnosti u rujnu
10. studenoga 2022.
Program ranog učenja engleskog jezika – aktivnosti u studenom
13. prosinca 2022.

listopad, 2022.


U mjesecu listopadu kroz svakodnevne aktivnosti u skupini upoznavali smo se s jeseni i njenim obilježjima pa smo te aktivnosti povezali i s aktivnostima iz engleskog jezika. Putem raznih jesenskih motiva upoznali smo „Colours“, odnosno, imenovali osnovne boje na engleskom jeziku.

Boje smo najprije promatrali putem flashcards te kroz „šarenu kocku“ preko  koje smo bacanjem na stol povezivali pojmove poput crvena- red, plava-blue… Boje smo istraživali i promatrajući jesensko lišće gdje smo koristili djeci vrlo zanimljivu igru „Colours Wheel“ na kojoj su djeca morala vrtjeti kazaljku na kolu te dobiveni list upariti sa određenom bojom i oblikom lista.

Listove i žireve smo iskoristili i kao oblik za vježbanje osnovnih grafomotoričkih vježbi. Super simple song koju smo ovaj put koristili te uz nju rado plesali bila je „ What`s your favourite colour?“.

Polovicom mjeseca aktivnosti smo proširili i na upoznavanje nekih poznatijih životinja i njihovih naziva na engleskom jeziku gdje smo također koristili flascards ( lion, frog, elephant, gorilla, giraffe, monkey, snake, panda, owl…).

Matematičke aktivnosti vježbali smo slušajući vrlo zanimljivu pjesmu „ Walking in the forest“( brojanje koraka do tri i unatrag), te kroz matematičku aktivnost pridrživanja broja sličica sove ( Owl ) određenoj brojci na stablu u šumi.

Na kraju mjeesca djeca su imala usvojene pojmove osnovnih boja te nekih poznatih životinja te su bili u mogućnosti koristeći  flashcards, imenovati viđeno, npr. blue elephant.