Poseban program folklora za djecu predškolske dobi – aktivnosti u travnju

Poseban program folklora za djecu predškolske dobi – aktivnosti u ožujku
12. travnja 2022.
Poseban program folklora za djecu predškolske dobi – aktivnosti u svibnju
17. lipnja 2022.

travanj, 2022.


Jaja smo bojali tradicionalnom prirodnom metodom s ljuskom crvenog luka. Prethodno smo na jaja prislonili list peršina i stavili u čarapu. Tete kuharice smo zamolili da nam ih skuhaju, a nakon što smo odstranili čarape imali smo najljepša uskrsna jaja. Nakon Uskrsa jaja smo gađali kovanicama i utrkivali se s njima.


 


Hrvatski uskrsni običaji dio su hrvatske tradicije. Ovaj najveći hrvatski blagdan obilježili smo nastupom u gradskom parku  prikazavši tradicionalne igre, plesove i običaje našeg kraja. Ujedno smo po prvi put imali priliku roditeljima, djedovima, bakama i ostalim sugrađanima pokazati što smo vrijedno pripremali protekla dva mjeseca.Pokrenuli smo anketu u suradnji s roditeljima za djedove, bake i ostale starije stanovnike našeg grada i okolice kako bi smo običaje, pjesme, plesove i brojalice sačuvali od zaborava.