Dani kruha
25. listopada 2013.
I u mom gradu Vukovar svijetli
18. studenoga 2013.

Mjesec hrvatske knjige


15.10.-15.11.2013.

6v

Mjesec hrvatske knjige koji se i ove godine održavao pod motom "Tko čita (ne) skita" trajao je od 15.10. - 15.11. 2013. Ovom manifestacijom svake se godine potiče čitanje naglas i ljubav prema knjigama, pa smo u našem vrtiću proveli brojne aktivnosti vezane za čitanje.

Dana 11.11. 2013. ugostili smo u predškolskoj skupini Anamariju Dominiković, učenicu 4. razreda osnovne škole "Don Mihovila Pavlinovića" iz Metkovića. Mlada autorica nam je predstavila svoju slikovnicu "Neretvanske lađe" kojom je osvojila prvu nagradu na natječaju "Moja prva knjiga".

19v

Nakon čitanja, razgovora i odgovaranja na pitanja djece na poklon smo dobili i jedan primjerak slikovnice "Neretvanska lađa".
Razvijanje ljubavi prema knjizi kao neiscrpnom izvoru znanja počinje već u najranijoj djetetovoj dobi, nadajući se da će ta ljubav potrajati cijeli život.

U mjesecu knjige intezivnije nego inače bavili smo se pisanom riječi i čitanjem naglas. Tako je i ove godine nezaobilazna stanica bila pločanska gradska knjižnica, gdje su nam učiteljica Duška Ivičević i zaposlenica knjižnice Tena Zmijarević čitale vesele i šaljive stihove

15.10.- 15.11.2013.