Informatika – aktivnosti za lipanj 2021.

Aktivnosti za darovite – lipanj 2021.
14. srpnja 2021.
Dramsko-scenski program – aktivnosti u lipnju
14. srpnja 2021.

lipanj,  2021.


U lipnju smo nastavili sa mehaničkim učenjem kodiranja, odnosno s igrama koje pojednostavljuju kodiranje na razinu društvene igre bez upotrebe računala.

Djeca su pozitivno reagirala na igre i brzo su ih shvatili. Zanimljivo im je bilo davati upute prijateljima i onda  slušati upute od tog istog prijatelja.

Sa djecom mlađeg uzrasta sam radila koristeći Igru kodiranja s točkicama, koristeći se karticama sa životinjama i strelicama smjera, dok su predškolci dobili priliku isprobati Robokodiranje , odnosno različite  igre sa likovima robotima. Obje igre su odličan uvod u početno programiranje, snalaženje u prostoru, razumijevanje smjerova, zadavanje i poštivanje uputa, razvijanje govora,  te suradničko učenje radi postizanja istog cilja.

Ovim igrama završavamo sa kraćim programom informatike u vrtićima, te se nadam da im je bilo zabavno, zanimljivo  i da su nešto i naučili.