Dramsko-scenski program – aktivnosti u rujnu

Aktivnosti za darovite – rujan, 2020.
14. listopada 2020.
Glazbeni program – aktivnosti za rujan 2020.
14. listopada 2020.

rujan, 2020.


Mjesec je rujan, ljetu se bliži kraj, ali djeca i odgajateljice Danijela Bjeliš i Tanja Matuško žele ga zadržati što duže u svojoj sobi. To postižu kroz priču: Mala morska priča; igrokaz: Gdje je biser, slikopriče , pjesmice i dr. Dramski program potiče djetetove jezične vještine, kreativno mišljenje, maštu, motivaciju, pamćenje, bliskost. Djeca su aktivno sudjelovala u scenografiji, uređenju prostora i izradi lutkica.Igrokaz Kruška i jabuka dio je planiranih poticaja vezanih za jesenske aktivnosti u skupini “Veseli vlakić” PO Rogotin.

Kako djeca od početka pokazuju interes za glumu i ovaj ih je igrokaz odmah zainteresirao. Nakon slušanja odmah su krenuli na izradu rekvizita za glumu pa su tako krušku i jabuku nacrtali na debljem kartonu, a odgojiteljicu su zamolili za pomoć pri izrezivanju i lijepljenju na štapić.