Uskrs u vrtiću
14. travnja 2017.

Dan planeta Zemlja


travanj / svibanj 2017.

Tijekom cijele pedagoške godine mališani našeg vrtića, a posebno predškolci, putem odgojno-obrazovnog planiranja u skupinama i na nivou vrtića provode i educiraju se o sadržajima vezanim za ekologiju , putem kojih naglašavamo osvještavanje potrebe za očuvanje prirodnog čovjekovog okoliša.

Tako je tijekom mjeseca travnja povodom Dana planete Zemlje u predškolskim skupinama Vrtićka 3 - odgojiteljica Snježane Merdžan i Zagorke Radonić Burić i vrtićka 7 - odgojiteljice Vilme Grgurinović, bilo vrlo aktivno i veselo prilikom provođenja raznih događaja:

  • pjevale su se pjesmice koje su dobile i svoju koreografiju u pripremi za završnu svečanost s roditeljima na kraju pedagoške godine: " Za Zemlje spas, ja dižem svoj glas", "Zemlja Zemljanima" i "Stop plastičnim vrećicama"
  • pričale su se eko - priče: " Vrijeme za uzbunu" , "Opet rastu papiri", "Vrijeme šume" i "Drvo koje ima srce"
  • likovno se izražavalo crtanjem, slikanjem i kolaž tehnikom: " "Plavi planet"
  • prezentirale su se edukativne slikovnice: "Štedi vodu", "Proljetna eko priča" i "Pismo iz Zelengrada"
  • educiralo se o vrsti otpada koji se može reciklirati i na koji način, u našim skupinama imamo posebne kante za recikliranje, a na vrtićkom dvorištu velike kante za kompostiranje u koje također bacamo bio otpad iz vrtićke kuhinje i čekamo prvi humus za naš vrt
  • posadili smo grah, koji za sada zalijevamo i čekamo da nikne
  • uputili smo našoj majčici Zemlji naučene eko - poruke:

.... Željela bih da cvijeće ne vene,
zbog smeća koje žalosti i mene.
Željela bih da na Zemlji nema smeća,
već mnogo cvijeća ....

Hladni dani ovog proljeća i loše vrijeme za sada su nas spriječili u sadnji proljetnica u naš vrt s tetom Jagodom, ali nismo odustali - samo odgodili sadnju cvijeća za nadolazeće tople dane.

travanj / svibanj 2017. – ” Za Zemlje spas, ja dižem svoj glas”