Aktivnosti za darovite – travanj 2021.

Dramsko-scenski program – aktivnosti u travnju
14. svibnja 2021.
Program za djecu s poteškoćama – aktivnosti u svibnju 2021.
11. lipnja 2021.

travanj, 2021.


U Područnom vrtiću Rogotin  u istraživačkom centru proveli smo eksperiment Gumeno jaje. Jaje smo stavili u staklenu posudu, dodali ocat te ga ostavili da odstoji 24/48 sati. Jaje je postalo gumeno, djeca su ispitivala njegova svojstva dodirom, proces su promatrali uz pomoć povećala.U skupini Školjkice djevojčicu je posebno zainteresirao  magnetizam pa je odlučila istražiti to područje.U skupini Pčelice razgovarali smo s djecom o tome na koje sve načine ljudi zagađuju okoliš te kako zbog toga kapljice vode koje isparavaju u zrak postaju prljave.

Kad se  te kapljice vode u zraku pretvore u oblak, nastaje prljava kiša.

Za aktivnost smo koristili: pjenu za brijanje (oblak), tempere (prljava kiša), plastičnu posudu i vodu.