Aktivnosti za darovite – ožujak 2021.

Informatika – aktivnosti za ožujak 2021.
14. travnja 2021.
Program za djecu s poteškoćama – aktivnosti u travnju 2021.
14. svibnja 2021.

ožujak, 2021.


Pedagoginja Olivera nastavila je s provođenjem aktivnosti s  vježbama za poticanje kreativnog mišljenja „Što sve može nastati od…“Odgojiteljice Tea i Nada s djecom su istraživale radeći pokus. Naše su kosti tvrde i čvrste, a za to su zaslužni minerali poput kalcija. Izveli smo pokus s pilećom bedrenom kosti koju smo uronili u ocat. Nakon osam dana ocat je izvukao sav kalcij i kost je postala mekana i savitljiva.Ovaj mjesec smo obilježili Tjedan mozga u našem vrtiću. Psihologinja Edita Mucić Šutić je pripremila virtualnu slikovnicu Mozgajmo o mozgu, kao i dodatne materijale za bildanje mozga i istraživački rad.Kroz interakciju sa Hobom Bobom učili smo tko sve ima mozak, čemu nam služi, te kako ga razvijati.

Bavili smo se znanstveno-istraživačkim radom. Proveli smo eksperiment o tome čemu nam služe kosti lubanje i likvor unutar nje. Za tu svrhu pripremili smo dva gospodina Jajoglava; Sretni i Tužni.  Djeca su sama pokušavala uništiti gospodina Jajoglavog  Sretnog, ali on je uspješno odolio svim napadima. Gospodin Jajoglavi Tužni nije bio te sreće.Na kraju djeca su sama provodila aktivnosti bildanja mozga; rješavala su labirinte, zagonetke, te proučavala strukture mozga. Pojedina djeca su znala da postoji veliki i mali mozak. Mali mozak je jako važan za kretanje i ravnotežu. Zahvaljujući njemu možemo stajati na jednoj nozi.


Naš rad je predstavljen i na službenim stranicama Dana Foundation organizacije čiji smo partner već niz godina.