Tjedan zdravlja u Dječjem vrtiću Ploče
15. travnja 2021.
Dan planeta Zemlje
4. svibnja 2021.

Aktivnosti u skupini Školjkice


ožujak i travanj, 2021.

Pridružili smo se obilježavanju Svjetskog dana voda. Razgovarali smo vrijednosti vode i promišljali o tome što mi možemo učiniti da bi sačuvali vode oko nas.


Zanimljiva tema bila nam je i željeznica. Kako je 15.4. Međunarodni dan željezničara posjetili smo željeznički kolodvor u gradu te radili plakat i igrali se našim željeznicama.

Obilježili smo Svjetski dan knjige. Tim povodom smo izradili zajedničku slikovnicu na temu Proljeće. Crtali smo što sve vidimo u okolini, na dvorištu, u gradu ... U našu slikovnicu je uvrštena čak i gospođa s jagodama što je roditeljima bilo posebno simpatično i zabavno. Od kocaka smo gradili policu za knjige, listajući katalog Svijeta knjige razgovarali o tome gdje sve nalazimo knjige i dr. Djeca su se upoznala s likom i djelom Ivane Brlić Mažuranić, listali smo PRIČE IZ DAVNINE te pročitali priču Šuma Striborova.