Zimska priča
2. ožujka 2016.
Proljeće
21. ožujka 2016.

Slon Bon - Ton


09.03.2016.


Priča je to namijenjena djeci vrtićkog uzrasta o Slonu koji nije znao ništa o bon tonu. Vragolasti Majmun i brižna Žirafa upoznali su ga sa osnovnim pojmovima lijepog ponašanja: pozdravljanje, ''tri čarobne riječi'', ponašanju za stolom, u trgovačkom centru uz blagajnicu Gicu, na rođendanu kod Mede, u stanu Slona itd.


Uz brojne raspjevane Mucalove songove i vrhunske lutke Jakova Gavrana, uz vesele zgode, na djeci prihvatljiv način Slon svladava sve elemente lijepog ponašanja.

Lutkarski mjuzikl trajao je 30 minuta u kojima su reakcije djece na predstavu bile fascinantne: od početka do kraja predstave aktivno su sudjelovali u predstavi pjevanjem i pljeskanjem, ne odvajajući oči od paravana. Da je tekst odgovarao uzrastu djece te da su ga dobro razumjeli, pokazali su svojim odgovorima i veselim smijehom, kojim su popratili cijelu predstavu. Bilo je i malo suzica jer se neki nisu uspjeli rukovati sa životinjama iz predstave, ali sve je riješeno brzom reakcijom glumačke ekipe.

S veseljem očekujemo daljnju suradnju sa ovim plodonosnim autorom odličnih songova za djecu.

09.03.2016.