Regionalna smotra projekata iz područja NPOOLJP – Šibenik
18. srpnja 2023.

Projekt “Naša mala knjižnica”


pedagoška godina 2022./2023.


Projekt Naša mala knjižnica međunarodni je projekt namijenjen djeci predškolskog i školskog uzrasta koja vole čitati i maštati. Ponudom moderne dječje knjige želi se djecu poticati na čitanje te tako stvarati aktivnu čitateljsku publiku.

Ovaj međunarodni projekt (Slovenija, Estonija, Hrvatska)  okuplja škole i vrtiće u čitanju i raznim aktivnostima, a uz  tematske kreativne knjižice s raznim zadacima vezanim uz knjige nudi nagradne zadatke i aktivnosti za cijeli razred ili skupinu.Ove su se godine u taj projekt uključile dvije skupine iz Područnog objekta Komin sa svojim odgojiteljicama koje su osim provođenja aktivnosti s djecom, imale priliku ostalim sudionicima predstaviti svoj rad s djecom na projektu.