Informatika – aktivnosti za lipanj 2020.

Tjelesne aktivnosti za lipanj 2020.
2. srpnja 2020.
Dramsko-scenski program – aktivnosti u lipnju
15. srpnja 2020.

lipanj,  2020.


Kao uvod u početno programiranje igrali smo igru Nastavi niz. Svako dijete je dobilo škare, tri trake kolaža različite boje , te je samo moralo izrezati kvadratiće otprilike iste veličine. Zatim su ih slagali kako su htjeli. Poslije toga je netko zadavao pravila kako niz treba izgledati, a ostali su morali slušati i nizati kvadratiće po zadanim uputama. Vidjeli su kako to i nije tako jednostavno, ali kada se usredotočimo na igru da postižemo bolje rezultate. Na taj način poboljšavamo koncentraciju kod djece, a ujedno im možemo pojasniti što je to programiranje.Za kraj da bismo igru učinili još zanimljivijom i poučnijom, a i da bismo ponešto naučili pričamo o zmijama. Dolazimo do zaključka da ih razlikujemo po šarama, te je zadatak da slože svoju zmijicu. Nakon toga slažemo dvije zmije jednu pored druge, dobru i poganu, ali tako da se razlikuju u samo jednoj šari. Obraćam im pažnju na to koliko samo jedna razlika može značiti , kako u životu, tako i u programiranju. Za kraj lijepe zmije na papir, da ih ponesu kući, neki ih uljepšavaju dodajući im šare i oči na glave, uz moju poruku da nikad ne idu blizu zmija, pa čak ni mrtvih, jer mogu biti opasne.