Svjetski dan čitanja naglas
25. veljače 2022.
Maškare
9. ožujka 2022.

Hrvatski dan liječnika


26.02.2022.


Iako nam je ove godine Hrvatski dan liječnika u subotu, obilježili smo ga krajem tjedna u našoj skupini.

Tako smo prvo izradili plakat na temu liječnika, razgovarali o tome kakvi sve liječnici postoje pa pisali nazive na papir, otkrivali prvi, zadnji i srednji glas u riječi. Istraživali smo ljudsko tijelo pomoću makete čovjeka , rastavljali, sastavljali organe, imenovali dijelove tijela te naučili što je stetoskop. Preoblačili smo se u medicinske sestre, liječnike i pregledavali rendgenske snimke. Pročitali smo slikovnice “Ozdravi sto prije” te zaključili kako je dobro biti zdrav! Prali smo zube, te razvrstavali koju hranu zubi vole, a koju ne. Radili smo radni listić na temu liječničke opreme te prigodne bojanke .