Proljeće
21. ožujka 2016.
Dan planeta Zemlje
29. travnja 2016.

Edukacija djece o zaštiti i spašavanju


19.04.2016.

U sklopu provođenja programa edukacije djece iz područja zaštite i spašavanja u utorak, 19.04.2016. u naš vrtić došli su predstavnici Državne službe za zaštitu i spašavanje Dubrovnik te predstavnici policije, Hrvatskog crvenog križa, pripadnici vatrogasnih postrojbi i Hrvatske gorske službe spašavanja.

Osnovni ciljevi edukacije bili su:

  • upoznati djecu sa korištenjem broja 112 i ulogom žurnih službi,
  • poticati interes kod djece za spoznavanje i prepoznavanje opasnosti,
  • razvijati svijest kod djece o reagiranju i postupanju u opasnim situacijama (požari u stanu, potres, poplava i sl.).

Predškolcima vrtića održali su kratak prikaz sustava civilne zaštite prilagođen njihovom uzrastu, a pripadnici žurnih službi i operativnih snaga praktično su demonstrirali svoj rad. Djecu su tijekom predavanja kroz animiranu prezentaciju upoznali s postupcima i radnjama u slučaju prirodnih i drugih nesreća, s jedinstvenim brojem za žurne službe - 112 i ulogom žurnih službi.

Nakon predavanja, predstavnici nazočnih službi prezentirali su djeci svoje aktivnosti i ulogu u zaštiti i spašavanju ljudi i imovine te prikazali tehničku opremu, uređaje i vozila koja koriste u izvršavanju zadaća iz djelokruga rada.

19.04.2016.