toMAgo
2. siječnja 2017.
Izrada božićnih čestitki i ukrasa
2. siječnja 2017.

Dijete i budućnost

21.11.2013.

Radionica za roditelje


Najljepše je imati djecu – jer djeca su budućnost, ona su nada u bolje sutra, vjera da će ono što slijedi zaštititi starost.
Kad čovjek ima djecu, onda je sve bolje, jer kad vas svi napuste, opet vam ostaju vaša djeca.
Sve to povećava vašu odgovornost jer ako želite bolju budućnost, onda morate svim silama nastojati da tome i sami pridonesete. Naučiti djecu da se smiju, da misle lijepo, upozoriti  ih da njihova htijenja ne budu veća od nebeskog svoda, da njihove ruke ne prljaju ničija djetinjstva i ničije želje, morate ih jednostavno naučiti da ljube. Jer tko ljubiti zna, toga ljube…

Uz ove riječi počela je prva radionica iz ciklusa tematskih radionica za roditelje «Podarimo im osmijeh», na temu „Dijete i budućnost“,  koju su vodile naše odgojiteljice  Seka Gnječ i Snježana Merdžan. Nakon toga, slijedilo je sat i pol druženja, igara, smijeha, zabave, ali i mudrih misli, dobrih savjeta i iskustava.
Saznali smo kako je to kad se upustiš u nepoznato, u nove situacije o kojima jako malo znaš, kako pomoći djetetu da se na takve situacije pripremi, kako iskoristiti već stečena znanja  i kako pomoći djetetu da prevlada negativna iskustva te još puno toga…