Svjetski dan jabuka
20. listopada 2021.
Svjetski dan izumitelja
10. studenoga 2021.

Dani kruha 2021.


22. do 26. 10. 2021.


Dane kruha obilježili smo u tjednu od 22. 10. do 26. 10. 2021.. Svaka je skupina aktivnosti provela samostalno, a neke su skupine prošetale gradom.Dani kruha u skupini Školjkice (Izdvojeni objekt Birina)

Poslužilo nas je lijepo vrijeme, što nam je omogućilo ugodnu šetnju gradom odjeveni u male pekare i pekarice. U pratnji smo imali mamu Anitu. Djeca su tijekom šetnje pjevala prigodne pjesmice: Pekar, Mlin, Smijem brašno; recitacije Kruh,Plodovi zemlje… Fotografirali smo se na rivi. Po povratku u vrtić, blagovali smo peciva i kiflice koje su djeca marljivo izradila s mamama i bakama. Provodili smo i likovne aktivnosti, crtali pekara, kruh, istraživali sjemenke. Pogledali smo i videozapise: Crvena koka i Mlin.