Rješavanje problema odrastanja na obostrano zadovoljstvo
26. travnja 2017.
Kreativno druženje
12. prosinca 2017.

Dan Europe u vrtiću

10.05.2017.

Radionica za djecu


Povodom Dana Europe koji se obilježava 9. svibnja, Udruga Europski dom iz Dubrovnika s  predškolcima centralnog vrtića  održala je dvije radionice čitanja priča i crtanja na temu.

Udruga Europski dom u svojim prezentacijama koristi slikovnice koje je izdala Europska komisija u okviru svojih programa aktivnosti zaštite okoliša s različitim temama u kojima se stavlja naglasak na očuvanje morskih biljaka i životinja , zaštitu od požara i sl.

Voditeljica radionice bila je predsjednica Udruge Europski dom Dubrovnik, gđa Adriana Kremenjaš-Daničić, a djeci je čitala slikovnicu “Plavi otok”, koja ih upoznaje s temom koralja – što su to koralji, gdje ih najviše ima, na koji način je dopušteno njihovo vađenje iz mora i što se od njih izrađuje.

Predškolci su pažljivo slušali priču o malim morskim kornjačama i koraljima na Plavom otoku te svoje impresije prenijeli na papir, pri čemu su nastali izvrsni individualni i skupni radovi u tehikama flomaster i drveni pastel.